• Slider1
  • Slider1
  • Slider1
  • zmień czcionkę
  • zmień kontrast
PSOUU

PSOUU

Polskie Stowarzyszenie na Rzecz Osób z Upośledzeniem Umysłowym
przejdź do strony
WTZ

WTZ

Warsztat Terapii Zajęciowej
przejdź do strony
OREW

OREW

Ośrodek Rehabilitacyjno - Edukacyjno - Wychowawczy
przejdź do strony
PŚDS

PŚDS

Powiatowy Środowiskowy Dom Samopomocy typu B
przejdź do strony

O Nas

Informacje Ogólne

Ośrodek Rehabilitacyjno-Edukacyjno-Wychowawczy w Wyszkowie, funkcjonujący od stycznia 2011r., jest niepubliczną, specjalistyczną i wielofunkcyjną placówką edukacyjną. Działa na bazie byłego Dziennego Centrum Aktywności.

OREW jest wpisany do prowadzonej przez Powiat Wyszkowski Ewidencji Szkół i Placówek Niepublicznych  z dniem 27 września 2010r pod numerem EP 4320-11-08/2010.
Ośrodek Rehabilitacyjno-Edukacyjno-Wychowawczy czynny jest w godzinach od 8.00 – 18.30 od poniedziałku do piątku przez 11 miesięcy w roku.

Placówka przeznaczona jest dla wychowanków w wieku od urodzenia do 25 roku życia, którzy wymagają kompleksowej, wielodyscyplinarnej pomocy rehabilitacyjno-edukacyjnej świadczonej w odpowiednich warunkach i z opieką dostosowaną do stanu psychofizycznego  wychowanków.   

W zakresie edukacji placówka zapewnia wychowankom:
  • realizację obowiązku szkolnego dla dzieci głęboko upośledzonych umysłowo (w wieku od 3 do 25 lat) w formie zajęć rewalidacyjno – wychowawczych;
  • Wczesne wspomaganie rozwoju dzieci od chwili wykrycia niepełnosprawności do momentu rozpoczęcia nauki w szkole.
oraz różne inne formy wsparcia dla rodziców dzieci niepełnosprawnych, m.in.
  • grupy wsparcia
  • warsztaty
  • konsultacje specjalistów

Wychowankowie korzystają z zajęć indywidualnych, lub w małych grupach, prowadzonych przez oligofrenopedagogów, logopedów, psychologów, terapeutów integracji sensorycznej, fizjoterapeutów wg rożnych metod w zależności od potrzeb dzieci.

OREW zatrudnia wykwalifikowana kadrę merytoryczną z wieloletnim doświadczeniem w pracy z dziećmi niepełnosprawnymi.

Ośrodek dysponuje salami terapeutycznymi wyposażonymi w specjalistyczne pomoce dydaktyczne, dostosowane do możliwości i wieku wychowanków. Zasoby pomocy dydaktycznych są systematycznie uzupełniane. Na terenie placówek znajdują się gabinety dostosowane do potrzeb dzieci, sala gimnastyczna z przyrządami do prowadzenia zajęć z integracji sensorycznej, Sala Doświadczania Świata.

Budynek ośrodka jest przystosowany do funkcjonowania osób niepełnosprawnych – posiada podjazd, łazienkę dla osób niepełnosprawnych.


Wychowankowie przyjmowani są na podstawie wniosku złożonego przez rodziców oraz odpowiedniego orzeczenia/opinii poradni psychologiczno –pedagogicznej.
Na dzień 25.09.2012r. wychowankami Ośrodka jest 39 dzieci, w tym 5 osób realizuje zajęcia rewalidacyjno-wychowawcze.