• Slider1
  • Slider1
  • Slider1
  • Slider1
  • zmień czcionkę
  • zmień kontrast
PSOUU

PSOUU

Polskie Stowarzyszenie na Rzecz Osób z Upośledzeniem Umysłowym
przejdź do strony
WTZ

WTZ

Warsztat Terapii Zajęciowej
przejdź do strony
OREW

OREW

Ośrodek Rehabilitacyjno - Edukacyjno - Wychowawczy
przejdź do strony
PŚDS

PŚDS

Powiatowy Środowiskowy Dom Samopomocy typu B
przejdź do strony

Aktualności

Integracyjne zajęcia

piątek, 30 listopad 2018
Integracyjne zajęcia

Zajęcia integracyjne są świetną okazją, aby przekonać się jak w życiu codziennym funkcjonują osoby z niepełnosprawnością. W ramach takich spotkań naszą Placówkę odwiedzili uczniowie klas siódmych ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Wyszkowie. 

Młodzież miała możliwość zapoznania się z formami zajęć realizowanych w PŚDS. Każdy z uczniów uczestniczył w wybranych zajęciach, których tematyka była związana ze zbliżającymi się świętami Bożego Narodzenia. Powstały pierniczki, stroiki, kartki świąteczne oraz ozdoby choinkowe.
Poprzez wspólne zajęcia uczniowie mogli przekonać się, że nasi uczestnicy to osoby pomocne, wrażliwe, empatyczne i niejednokrotnie utalentowane.


Obserwując relacje młodzieży szkolnej z osobami z niepełnosprawnością, można z pewnością stwierdzić, że tego rodzaju spotkania przynoszą pożądany efekt, którym jest łamanie barier. Mamy nadzieje, że w naszym Domu niejednokrotnie będziemy gościć  młodzież szkolną, której obecność wnosi wiele radości w życie uczestników.

Zajęcia zostały zrealizowane dzięki programowi pn. "Poznać, przeżyć, zrozumieć" dofinansowanego przez Powiat Wyszkowski.