• Slider1
  • Slider1
  • Slider1
  • zmień czcionkę
  • zmień kontrast
PSOUU

PSOUU

Polskie Stowarzyszenie na Rzecz Osób z Upośledzeniem Umysłowym
przejdź do strony
WTZ

WTZ

Warsztat Terapii Zajęciowej
przejdź do strony
OREW

OREW

Ośrodek Rehabilitacyjno - Edukacyjno - Wychowawczy
przejdź do strony
PŚDS

PŚDS

Powiatowy Środowiskowy Dom Samopomocy typu B
przejdź do strony

Aktualności

Nowy Volkswagen Caravelle PSOUU

poniedziałek, 26 listopad 2018
Zakup samochodu (146 800,00 zł) był możliwy dzięki wsparciu finansowemu w wysokości 80 tys. złotych przez Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych w Warszawie w ramach „Programu wyrównywania różnic między regionami III”, skierowanego do samorządów powiatowych oraz środkom gromadzonym przez wiele lat przez PSOUU (w 2018 r.  podczas zbiórek publicznych prowadzonych na ten cel zebrano 20 310,29 zł).
Bus dostarczony  przez Autoryzowanego Dealera Volkswagena Zimny Auto sp. z o.o. z Piotrkowa Trybunalskiego mieści 9 osób wraz z kierowcą. Jest przystosowany do przewozu osób niepełnosprawnościami, w tym dwóch osób na wózkach inwalidzkich.
 
21 listopada na  uroczystym odbiorze samochodu na placu przy ul. Świętojańskiej 89a spotkali się  przedstawiciele Powiatu Wyszkowskiego - starosta Bogdan Pągowski, wicestarosta Adam Mróz, skarbnik Anna Anuszewska, dyrektor PCPR Krystyna Kurowska oraz uczestnicy i pracownicy PŚDS
i WTZ,  przedstawiciele rodziców. W tym dniu samochód został również poświęcony przez księdza Grzegorza Dębka - wikariusza parafii św. Wojciecha.

Bardzo się cieszymy z nowego samochodu  i mamy nadzieję, że będzie świetnie służył mieszkańcom powiatu wyszkowskiego - uczestnikom prowadzonych przez nas placówek - PŚDS i WTZ oraz OREW. 

PSOUU Koło w Wyszkowie gorąco dziękuje osobom zaangażowanym w zbieranie pieniędzy na wkład własny, w tym szczególnie członkom stowarzyszenia, uczestnikom PŚDS i WTZ  i ich rodzicom, mieszkańcom Wyszkowa - parafianom wyszkowskich parafii,  klientom TESCO oraz innym darczyńcom.