• Slider1
  • Slider1
  • Slider1
  • zmień czcionkę
  • zmień kontrast
PSOUU

PSOUU

Polskie Stowarzyszenie na Rzecz Osób z Upośledzeniem Umysłowym
przejdź do strony
WTZ

WTZ

Warsztat Terapii Zajęciowej
przejdź do strony
OREW

OREW

Ośrodek Rehabilitacyjno - Edukacyjno - Wychowawczy
przejdź do strony
PŚDS

PŚDS

Powiatowy Środowiskowy Dom Samopomocy typu B
przejdź do strony

Aktualności

Wycieczka na Warmię

wtorek, 06 września 2022
Wycieczka na Warmię 
 O tym, że Iława i Olsztyn, włączając ich okolice, to jedne z ciekawszych miast w Polsce, przekonaliśmy się w trakcie wycieczki zorganizowanej przez nasze Koło w dniach 6-8.09.2022r., w ramach zadania publicznego „Bez barier", dofinansowanego przez Powiat Wyszkowski.

Pobyt w Iławie i Olsztynie wykorzystaliśmy nie tylko do celów rekreacyjnych, ale też z myślą
o wielopłaszczyznowej edukacji uczestników.  Podczas wspólnego zwiedzania z przewodnikiem zobaczyliśmy w Iławie m.in..: Neobarokowy Ratusz, Cerkiew Bizantyjsko-Ukraińską. Na peryferiach Olsztyna zwiedziliśmy Fabrykę Szkła. Niezapomnianych przeżyć dostarczył nam spacer po olsztyńskiej Starówce oraz koncert organowy w Świętej Lipce.

Z wizytą studyjną byliśmy gośćmi naszych kolegów z WTZ i PŚDS w Biskupcu. Tamtejsze Koło PSONI prowadzi kompleks placówek dla osób z niepełnosprawnościami.

Noclegi odbywaliśmy w HOTELU ”Pirat” w Olsztynie, przystosowanym do potrzeb osób
z niepełnosprawnościami.
Pięknie usytuowany obiekt sprzyjał wypoczynkowi i aktywnej rekreacji. Dzięki profesjonalnej i uprzejmej obsłudze hotelu, naszej wycieczce zorganizowano na terenie obiektu ognisko, dyskotekę  oraz przejazdy wodnymi rowerami po jeziorze.
Ten sam hotel zapewnił wyżywienie naszej 60-cio osobowej grupie, w składzie której były ok. 42 osoby
z niepełnosprawnościami oraz osoby wspierające (kadra WTZ, PŚDS, wolontariusze).
Obsługę przewodnicką wycieczki świadczyła profesjonalna przewodniczka po Olsztynie, Warmii
i Mazurach, pani Karolina Opalińska. Bezpieczną podróż zapewnił naszej ekipie pan Mariusz z wyszkowskiej firmy Przewóz Osób Potęga Michał.

Dla zminimalizowania zagrożenia zakażenia COVID-19 każdy uczestnik wycieczki miał obowiązek stosowania się do zasad bezpieczeństwa rekomendowanych przez Głównego Inspektora Sanitarnego, Ministerstwo Zdrowia, Ministerstwo Rozwoju i przestrzegania zasad określonych w opracowanym przez PSOUU regulaminie.