• Slider1
  • Slider1
  • Slider1
  • zmień czcionkę
  • zmień kontrast
PSOUU

PSOUU

Polskie Stowarzyszenie na Rzecz Osób z Upośledzeniem Umysłowym
przejdź do strony
WTZ

WTZ

Warsztat Terapii Zajęciowej
przejdź do strony
OREW

OREW

Ośrodek Rehabilitacyjno - Edukacyjno - Wychowawczy
przejdź do strony
PŚDS

PŚDS

Powiatowy Środowiskowy Dom Samopomocy typu B
przejdź do strony

Realizowane Projekty

Integracyjna bocce

wtorek, 10 październik 2017
Integracyjna bocce
26 września rozpoczęły się zajęcia nauki i doskonalenia gry w bocce dla 32 uczestników WTZ i PŚDS, realizowane w ramach zadania publicznego wspieranie i upowszechnianie kultury fizycznej pn. "Integracyjna bocce", dofinansowanego ze środków Samorządu Województwa Mazowieckiego.
Jego głównym celem jest upowszechnianie sportu młodzieży i dorosłych osób z niepełnosprawnością intelektualną i niepełnosprawnościami sprzężonymi, podnoszenie ich sprawności psychofizycznej, integracja środowisk oraz popularyzacja bocce w środowisku lokalnym.
Podsumowanie efektów uzyskanych przez naszych uczestników w czasie treningów z udziałem innych drużyn zostanie dokonane 12 grudnia 2017 r. podczas I Zimowego Turnieju Bocce o Puchar Starosty Powiatu Wyszkowskiego.

Bocce jest grą ogólnorozwojową, szczególnie rozpowszechnioną we Włoszech, Szwajcarii, San Marino oraz Ameryce Południowej. Oprócz walorów ogólnorozwojowych, wyrabia między innymi koordynację ruchową i koncentrację. Walorem tej gry jest również to, że nie wymaga intensywnego wysiłku fizycznego, a jej zasady są bardzo proste.