• Slider1
  • Slider1
  • Slider1
  • zmień czcionkę
  • zmień kontrast
PSOUU

PSOUU

Polskie Stowarzyszenie na Rzecz Osób z Upośledzeniem Umysłowym
przejdź do strony
WTZ

WTZ

Warsztat Terapii Zajęciowej
przejdź do strony
OREW

OREW

Ośrodek Rehabilitacyjno - Edukacyjno - Wychowawczy
przejdź do strony
PŚDS

PŚDS

Powiatowy Środowiskowy Dom Samopomocy typu B
przejdź do strony

Realizowane Projekty

Zadania 2023

poniedziałek, 03 kwietnia 2023
PSOUU Koło w Wyszkowie realizuje w 2023 roku trzy zadania dofinansowane ze środków Powiatu Wyszkowskiego:

1. "Poznać, przeżyć, zrozumieć VI" od 22.03.2023 r. do 18.08.2023 r.
Obchody Dnia Godności Osoby z Niepełnosprawnością Intelektualną - impreza otwarta dla wszystkich osób z niepełnosprawnościami i ich rodzin z powiatu wyszkowskiego. Uczestnicy wydarzenia maszerują na trasie Wyszków - Leszczydół Nowiny, po czym spotykają się w Nadleśnictwie Wyszków. Podczas spotkania prowadzone będą różnorodne działania dotyczące godności osoby z niepełnosprawnością intelektualną, realizowane przez zaproszone do współpracy podmioty z powiatu wyszkowskiego. Impreza zostanie zakończona wspólnym grillowaniem.
- Kampania "Obywatel włączONy" - nowatorska kampania, zapoczątkowana przez PSOUU Koło w Wyszkowie w 2021 r., mająca na celu wspieranie osób z niepełnosprawnościami - obywateli powiatu wyszkowskiego w ich pełnym uczestniczeniu w życiu społecznym. W poszczególne dni kampanii Uczestnicy wydarzenia będą mieli możliwość skorzystania z pięciu punktów usługowo - informacyjnych, obsługiwanych przez uczestników (osoby z niepełnosprawnościami) i pracowników WTZ. Będą to punkty w urzędzie pocztowym, lokalnym banku, WOSiR, firmie świadczącej usługi fryzjerskie, firmie świadczącej usługi gastronomiczno-hotelarskie.

2. "Ćwiczmy na zdrowie" od 15.04.2023 r. do 31.12.2023 r.
- Indywidualne i grupowe ćwiczenia ruchowe - ćwiczenia prowadzone przez fizjoterapeutów/masażystę -polepszenie i utrzymanie sprawności ruchowej dzieci i młodzieży z dysfunkcją narządu ruchu.
- Indywidualne zajęcia z zakresu komunikacji - zajęcia prowadzone przez neurologopedę - pobudzenie motywacji do nauki mowy i posługiwania się nią w codziennych sytuacjach, rozwijanie komunikacji alternatywnej - zapobieganie dyskomfortowi osób z niepełnosprawnościami wynikającego z braku rozumienia siebie nawzajem.
- Spotkania szkoleniowo – warsztatowe dla rodziców dzieci z niepełnosprawnościami – prowadzone przez neurologopedę/psychologa.

3. "Bez barier VI" od 03.04.2023 r. do 27.10.2023 r.
Wycieczka krajoznawcza w lubelskie - dwudniowa wycieczka z jednym noclegiem we wrześniu do województwa lubelskiego. Udział ok. 60 osób, w tym ok. 42 osób z niepełnosprawnościami oraz osoby wspierające (kadra WTZ, PŚDS, wolontariusze). Zwiedzanie z przewodnikiem atrakcji Lublina, m.in. Stare Miasto, Brama Krakowska, Archikatedra Św. Jana Chrzciciela, Muzeum Wsi Lubelskiej. Plan wycieczki i katalog zwiedzanych atrakcji zostaną dostosowane do szczególnych potrzeb i możliwości psychofizycznych beneficjentów.