• Slider1
  • Slider1
  • Slider1
  • zmień czcionkę
  • zmień kontrast
PSOUU

PSOUU

Polskie Stowarzyszenie na Rzecz Osób z Upośledzeniem Umysłowym
przejdź do strony
WTZ

WTZ

Warsztat Terapii Zajęciowej
przejdź do strony
OREW

OREW

Ośrodek Rehabilitacyjno - Edukacyjno - Wychowawczy
przejdź do strony
PŚDS

PŚDS

Powiatowy Środowiskowy Dom Samopomocy typu B
przejdź do strony

Pracownie

Pracownia wikliniarsko-modelarska
Głównym celem, do którego zmierza terapia, jest wszechstronny rozwój uczestników warsztatu. Rozwijane są umiejętności społeczne, takie jak: funkcjonowanie i współdziałanie w grupie, wdrażanie do samoobsługi, * posługiwania się pieniędzmi.
czytaj więcej
Pracownia umiejętności społecznych
Pracownia umiejętności społecznych zajmuje się rozszerzeniem zakresu samodzielności, zaradności życiowej i kontaktów społecznych. W terapii tej podkreśla się rozwój takich cech osobowości uczestników, które ułatwiają przystosowanie do życia w otwartej społeczności.
czytaj więcej
Pracownia tkacko-hafciarska
Głównym celem pracowni tkacko hafciarskiej jest przygotowanie uczestników do samodzielnego posługiwania się narzędziami krawieckim. W trakcie tych zajęć rozwijane są także zdolności manualne i koordynacja wzrokowo ruchowa.
czytaj więcej
Pracownia malarsko-plastyczna
Ogólnymi celami terapii w pracowni malarsko - plastycznej jest rozwijanie sprawności manualnych, poznawanie świata barw, rozróżnianie kształtów, ćwiczenia koordynacji przestrzenno-ruchowej, wdrażanie do samoobsługi, nauka prawidłowego funkcjonowania w grupie, rozwijanie ekspresji twórczej i wyobraźni, ekspresja emocji i doświadczeń, obniżanie napięć wewnętrznych, relaks, przyjemność, odpoczynek, obcowanie ze sztuką.
czytaj więcej
Pracownia informatyczna
Zajęcia w pracowni komputerowej mają za zadanie nauczenie praktycznej obsługi komputera oraz urządzeń peryferyjnych, takich jak drukarka, skaner itp. Poznajemy również multimedialne programy edukacyjne, oraz te służące do zabawy, jak również podstawowe oprogramowanie biurowe.
czytaj więcej