• Slider1
  • Slider1
  • Slider1
  • zmień czcionkę
  • zmień kontrast
PSOUU

PSOUU

Polskie Stowarzyszenie na Rzecz Osób z Upośledzeniem Umysłowym
przejdź do strony
WTZ

WTZ

Warsztat Terapii Zajęciowej
przejdź do strony
OREW

OREW

Ośrodek Rehabilitacyjno - Edukacyjno - Wychowawczy
przejdź do strony
PŚDS

PŚDS

Powiatowy Środowiskowy Dom Samopomocy typu B
przejdź do strony

Wydarzenia

„Pokaż, że potrafisz – wielki turniej wiedzy online”

wtorek, 05 styczeń 2021
„Pokaż, że potrafisz – wielki turniej wiedzy online”
W dniu 30 grudnia 2020 r. uczestnicy WTZ w Wyszkowie, posługując się aplikacją Kahoot, wzięli udział w interaktywnym turnieju w ramach realizacji zadania publicznego „Pokaż, że potrafisz – wielki turniej wiedzy online” finansowanego przez Powiat Wyszkowski. Dzięki dofinansowaniu zakupione zostały urządzenia - laptop i tablet.

Celem zadania było wsparcie rehabilitacji społecznej dorosłych osób z niepełnoprawnością intelektualną poprzez zwiększenie ich aktywności w okresie zawieszenia działalności placówek, poszerzenie wiedzy na temat otaczającego świata oraz usprawnienie uczestników do płynnego włączenia się w planowaną realizację międzynarodowego projektu „BEYOD – używam własnego urządzenia”, którego ideą jest zwiększenie zatrudnienia dorosłych osób z niepełnosprawnością intelektualną z zastosowaniem nowatorskich rozwiązań technologii internetowej.

Nawiązując zdalny kontakt z uczestnikami, turniej poprowadzili instruktorzy terapii zajęciowej – p. Mariola Napiórkowska (pracownia informatyczna) i p. Norbert Bobrowiecki (pracownia umiejętności społecznych). Wykorzystując popularną aplikację Kahoot przygotowano tematyczne quizy wiedzy z zakresu tradycji świątecznych, praw osób z niepełnosprawnościami oraz znajomości Powiatu Wyszkowskiego.

W ok. pięciogodzinnym turnieju udział wzięło 14 uczestników WTZ.

Pierwsze miejsce otrzymała p. Karolina Fidura - główną nagrodę stanowi przygotowanie i przeprowadzenie warsztatu interaktywnej komunikacji w aplikacji Kahoot, w ramach dowolnie wybranego tematu dla pozostałych uczestników WTZ oraz zestaw książek ufundowany przez PSOUU Koło w Wyszkowie.

Drugie miejsce otrzymał p. Kamil Wojtyński - nagrodę stanowi zestaw książek ufundowany przez PSOUU Koło w Wyszkowie.

Trzecie miejsce otrzymał p. Piotr Biernacki - nagrodę stanowi zestaw książek ufundowany przez PSOUU Koło w Wyszkowie.

Wyróżnienia, w postaci książek wydawnictwa PSONI otrzymali:

- p. Martyna Kulesza i p. Paulina Karamuz – za ogromne postępy w pracy z narzędziami online w roku 2020;

- p. Mariusz Rogulski za Debiut Roku – wysoce umiejętny udział w turnieju, jako uczestnik przyjęty do WTZ z dniem 30 grudnia 2020r.;

- p. Anna Gałązka, p. Paulina Nowak i p. Mariola Zabielska – za wytrwały i sumienny udział w turnieju, pomimo trudnych warunków technicznych.

Ponad to wszystkim uczestnikom turnieju wręczone zostaną dyplomy za udział. Laureatom i uczestnikom składamy serdeczne gratulacje. Kochani, pokazaliście, że potraficie!! Wielkie brawa!!!

Turniej „Pokaż, że potrafisz” był swoistym podsumowaniem pracy zdalnej w 2020r. w WTZ i wykazaniem się przez uczestników nowo nabytymi umiejętnościami z zakresu pracy: z komputerem, w internecie, na aplikacjach. Nasze „wideo konferencje” w trakcie których prowadzone były panele dyskusyjne self adwokatów, quizy tematyczne, warsztaty interaktywnej komunikacji, cieszyły się wśród uczestników wyszkowskiego WTZ wyjątkowym zainteresowaniem. Wiele nabytych w ten sposób i w tym specyficznym czasie umiejętności będziemy mieli możliwość przekuć i wykorzystać do dalszej pracy rehabilitacyjnej po powrocie do placówki.